NADVÁHA ? A jakou má vlastně funkci?

19.05.2019

Nadváha je v této hektické době žhavé téma  dle mého názoru  je to stav  našeho těla odrazem našich myšlenek a pocitů. Máte-li nadváhu, obraťte se do sebe, příčiny najdete tam.

Mezi časté myšlenkové pochody , které se projevují ve formě nadváhy patří strachy a potřeba obrany.  Lidé  kteří trpí nadváhou mají často pocit, že nejsou chráněni. Tehdy tuk plní ochrannou, tlumicí funkci tak zvanou ochranu .

Nadváha neboli otylost  zpravidla bývá  projevem  nespokojenosti a nenávisti vůči sobě.  Je to vnitřní dialog nás samých nespokojenost  a  častá  kritika ..... nadáváte si  až je vaše tělo nucené se bránit. Všichni lidé s nadváhou mají jednu společnou vlastnost: nemají se dostatečně  rádi.

Velká většina  žen začne přibírat po porodu. Důvodem je to, že po narození dítěte si žena nevěnuje takovou pozornost. Všechnu pozornost dává pouze dítěti, což je velká chyba. 

Po narození dítěte by si měla žena věnovat dvakrát tolik pozornosti než před porodem! Měla by tak dělat už během těhotenství, přičemž pozornost by měla věnovat ani ne tak svému vzhledu (i když je to nezbytné), jako spíš svým myšlenkám, pocitům a svému chování. Vždyť zdraví dítěte zcela závisí na myšlenkách a emocích jeho rodičů! Čím více lásky a klidu bude v matce, tím bude dítě zdravější.

Mít se rád a přijímat se je velmi důležité. Když nejste se sebou spokojeni, projeví se vaše nespokojenost i navenek. Vnějšek odráží vnitřek a opačně.

  Deficit lásky a uspokojení často pokoušíme nahradit jídlem, protože duše nesnese prázdnotu.

Příčinou otylosti může být také ukrytý hněv nebo neochota odpustit.

Lidé s nadváhou obvykle bývají dost urážliví. Urážky způsobí nahromadění tukových polštářků. Měli byste změnit postoj vůči sobě, mít se rádi, vážit a cenit si sami sebe.

Jestliže se matka bojí o zdraví svých dětí, může to způsobit jejich obezitu. Je to proto, že se často dávají do souvislosti takové pojmy jako zdraví a hojnost jídla .


Proces  ideální váhy je především práce na sobě samotném,  Vnitřní  proces je  harmonizace svých myšlenek a záměrů a  vnější proces  očista organismu, změna metabolismu, pravidelná strava a fyzická zátěž.

  Co je pro vás možné ? Co je možné usnadnit a vyladit se ?

 Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

 Čtvrtky 382 Velký Újezd 783 55 okr.Olomouc
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!